örü

TS EN 15224 SERTİFİKASI

Ts En 15224 Sağlık Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

Sağlık hizmetleri sunan kuruluşlar tarafından tek başına da tercih edilebilecek bir yönetim sistemi standardıdır. Bu standart, sağlık hizmetleri, örneğin temel sağlık, hastane öncesi bakım ve hastane servisleri, üçüncül sağlık hizmetleri, bakım evleri, düşkünler evleri, önleyici sağlık hizmetleri, zihinsel engelliler bakım hizmetleri, dişçilik, fizik tedavi, meslek hastalıkları sağlık hizmetleri, rehabilitasyon merkezleri ve eczaneler olmak üzere tüm sağlık sektöründe uygulanabilecek bir yönetim sistemi standardıdır.

 

Ts En 15224 Sertifikası Neden Gereklidir?

  • Sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda; faaliyetlerin planlanması ve kontrolünü sağlar,
  • Sağlık hizmetlerine yönelik süreç yönetimini destekler,
  • Etkin Süreç yönetimi kapsamında, süreç hatalarını azaltır ve hizmet maliyetlerini düşürür,
  • Bu standart risk tabanlı bir yönetim sistemi standardı olup, klinik hizmetlerde kontrol ve risk yönetimini sağlar,
  • TS EN 15224 belgesi genellikle yeni kurumsal müşterilere erişmek için bir ön koşul (ve gerekli) sağlar,
  • Ülkemizdeki sağlık turizmini destekler ve Avrupalı müşteriler için güven teşkil eder,
  • TS EN 15224 yönetim sistemini; ISO 14001, OHSAS, ISO 27001, vb. gibi diğer yönetim sistemleri ile entegre etmek mümkündür,
  • Tüm yönetim sistemi belgelendirmelerinde olduğu gibi, yıllık gözetim süreci ile kuruluşların dinamik yapısının korunmasına yardımcı olur.

 

TS EN 15224 sertifikası kimler için uygun?

ISO 27001 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

Ts En 15224 Sertifikası Nasıl Alınır?

Ts En 15224  Belgesi alabilmek için, Ts En 15224 standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin Sağlık Kalite sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok