ISO 45001

ISO 45001 İŞ GÜVENLİĞİ İŞÇİ SAĞLIĞI YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 45001 İş Güvenliği İşçi Sağlığı Yönetim Sistemi Nedir?

Herhangi bir kuruluşun olmazsa olmazı işçilerin sağlığı ve güvenlik şartlarından yine kuruluş yönetimi ya da sahibi sorumludur. Bu nedenle kuruluşunuzun dünya standartlarında ve güvenilir bir noktada olduğunu göstermek için yapılması gereken öncelikli adım ise ISO 45001 Standardı yani İş Güvenliği İşçi Sağlığı Yönetim Sistemi kurmak olacaktır.

ISO 45001 Neden Gerekli?

ISO 45001 Standardı ya da İş Güvenliği İşçi Sağlığı Yönetimi Sistemi ile kuruluşunuzun dünya standartlarında, işçiye vermiş olduğunuz hak ve koruma sistemini tanıdığınızı gösteren prestijli bir belgedir. Ayrıca kuruluşunuzda iş kazası, iş hastalıkları gibi insan hayatını olumsuz etkileyen ve hatta insan hayatını tehlikeye atan durumların yaşanmayacağının ve dünya çapında bu tip olumsuz durumların önüne geçmede kuruluşunuzun aktif bir rol oynadığının da bir çeşit taahhüdü olma özelliği taşır.

ISO 45001 Standardı’na sahip olmanın kuruluşunuza faydaları:

  • Risk önleme ve ISG performansını artırır
  • Yasal uygunluğunun güçlenmesini sağlar
  • Büyük müşteriler ve ihaleler için tedarikçi olma şartını sağlar
  • İhracat sırasında engelleri en aza indirir
  • Çalışan motivasyonu artar
  • Olası tehlikelerin tespiti ve önlenmesini sağlar
  • Kurumsal itibar ve marka değerini korur.

 

 

ISO 45001 sertifikası kimler için uygun?

ISO 45001 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

ISO 45001 İSG Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 45001 Belgesi alabilmek için, İş güvenliği sistemi standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerin ISO sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok