ISO 27701

ISO 27701 KİŞİSEL VERİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 27701 Kişisel Veri Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

Günümüz teknolojilerinde bilgi sistemleri verimliliği ve kuruluşlar arasında bilgi sistemlerinin güvenliğine duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. Bu ihtiyaç dahilinde kuruluşun uluslararası kişisel verilerin korunmasını sağlaması gerekmektedir. Veri güvenliğinin teknik ve teknolojik korumanın haricinde idari süreçlerle birlikte yürütüldüğünün dünya çapında kanıtı ise ISO 27701 Standardı yani Kişisel Veri Güvenliği Yönetim Sistemi ile sağlanabilir. Teknik ve yönetimsel çapta sürekli iyileşmeyi hedefleyen Kişisel Veri Güvenliği Yönetim Sistemi aynı zamanda iç ve dış güvenliğin de artırılması ve yaşam döngüsü içinde denetim, sistemli işleyiş, olası güvenlik ihlallerinin de bilfiil önüne geçecek önemli bir adımdır. ISO 27701 kuruluşunuzda sahip olmanız gereken disiplinli ilerleyiş ile olası risklerin analizi ve ihlalleri en aza indirgediğinizin kanıtı önemli bir standarttır. Ayrıca şirketinizin Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) için de uygun teknik önlemler için yönetimsel düzenleme ve yetkinliğe sahip olduğunuzun kanıtı olması açısından önemli bir ölçüttür.

ISO 27001 Sertifikası Neden Olmalıdır?

Kişisel veri güvenliği sorumlusu niteliğindeki, mobil cihazlar, cep telefonları, bankalar gibi kısacası internet erişimi ile işlem sağlayıcı olan tüm kuruluşların 27701 Standardı yani Kişisel Veri Güvenliği Sistemi yapılanması yapmış olması gerekmektedir. Kuruluşunuzu uluslararası standartlarda ciddi bir yere taşıyacak olan ISO 27701 Kişisel Veri Güvenliği Yönetim Sistemi global çapta kuruluşunuza;

  • Güvenlik sorumluluğu ile hareket eden ciddi bir yapılanma
  • KVKK gibi veri koruma kanun ve yönetmeliklerine uyum
  • Şeffaflık ve kanuni olarak doğru süreç yönetimi
  • Gizliliğin önemi ve kurumsallaşma sürecindeki yönetimdeki yetkinlik
  • Kişisel bilgi ve veri gizliliğin kurumsal olarak benimsenmesi
  • Markaya güven ve itibarı artırmak gibi hayati konularda önem taşır.

 

ISO 27701 sertifikası kimler için uygun?

ISO 27701 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

 

ISO 27701 Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 27701 Belgesi alabilmek için, ISO 27701 sistemi standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin ISO sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok