ISO 27001

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SERTİFİKASI

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

Bütün şirketler için artık Bilgi; yönetilmesi gereken bir ve güvenliği sağlanması gereken bir kavramdır. Bu nedenle kurumunuzun bilgi düzeyinin yine global çapta koruma altında olması, bilgi güvenliğinin artırılması için kurulması gereken en önemli sisteme ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi denir.

ISO 27001 Sertifikası neden Gereklidir?

İş sürekliliği ve korunmasını garanti altına almanın en önemli adımı olan bilgi sisteminin korunması sadece teknik korumalarla mümkün değildir. Bu nedenle şirketinizde öncelikle bilgi güvenlik sisteminin kurulması gerekmektedir.

Bilgi Güvenliği Yönetimi sistemi;

  • Daha güvenilir bilgiye ulaşmayı
  • Riskleri azaltmayı
  • Zayıf kasların ortaya çıkarak koruma yollarının ortaya çıkmasını
  • Bilgi varlıklarına erişimin korunması gibi hayati konuların sağlanması açısından önemlidir.

ISO 27001 Sertifikası Kimler İçin Uygun?

ISO 27001 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

    ISO 27001 Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 27001 Belgesi alabilmek için, bilgi güvenliği sistemi standartları sağlanması gerekmektedir. Standartlara uygun hale getirildikten sonra süreçlerin ISO sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok