FSSC 22000

ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 22000 Gıda Güvenliği Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

Uluslararası Standart Örgütü (ISO) tarafından yayınlanan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi diğer Gıda sektörü kuruluşları için uluslararası olarak yayınlanan ilk standarttır. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, temelinde HACCP (Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları) gıda kuruluşlarının insan hayatını riske edecek tüm olası sorunların ortadan kalkmasını sağlayan bir kontrol mekanizması üzerine kurgulanmıştır.  

ISO 22000 Neden Gereklidir?
Öncelikle ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi; perakendeciler, gıda servis operatörleri, hazır yemek firmaları, toptancılar, oteller ve restoranlar ve gıda üreticileri için;

  • Tüketicinin güvenli gıdaya ulaşımının temini
  • Uluslararası güven
  • Hijyen ve gıda güvenliği konusunda bilinçlenme
  • Gıda zehirlenmesi riskinin önüne geçilmesi
  • Tehlikelere karşı önlem ve erken müdahale
  • Prestij ve itibar gibi hayati faydalar sağlar.

ISO 22000 sertifikası kimler için uygun?

ISO 22000 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

ISO 22000 Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 45001 Belgesi alabilmek için, ISO 22000 Gıda güvenliği sistemi standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin ISO sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok