ISO 20000

ISO 20000 BİLGİ TEKNOLOJİLERİ HİZMET YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Nedir?

İnternet hizmetleri ve arşivleme, teknik servis ve özellikle de yazılım gibi spesifik konuları kapsayan kurumların güvenlik için mutlaka ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi kurmuş ve denetlenebilir olmayı kabullenmiş olması gerekir. Bu değişim ve dönüşüm kurum ve kuruluşunuza olası tehlikeleri algılayarak rekabet açısından kurumunuzu global çapta ön sıralara taşıyacak önemli bir avantaj kazandırır. ISO 20000 Standardı’na sahip olan bir kuruluş yine ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi destekleyici standartlarla entegre olabilme özelliği sağlar.

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Neden Gereklidir?

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi, kuruluşunuzu uluslararası düzeyde güvenilir olduğunun yegane kanıtlarından biridir. Bu sistemle kuruluşunuzun iş dünyasında bir hizmet sağlayıcı olduğunu, yöntemlerinizin ve uygulamalarınızın şeffaflığını taahhüt etmiş olursunuz. ISO 20000 Standardı şirketinize ayrıca;

  • Maliyeti optimize etme özelliği
  • Bilgi teknolojisi hizmetlerinin aktifliği
  • Zaman tasarrufu
  • Risklerin ve olası tehlikelerin doğru yönetimi
  • Rekabet analizi ve avantajı
  • Güvenlik, hız ve erişilebilirlik
  • Doğru müşteri analizi, destek ve memnuniyet gibi nitelikli özellikler sağlar.

ISO 20000 sertifikası kimler için uygun?

ISO 20000 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

ISO 20000 Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 20000 Belgesi alabilmek için, ISO 20000 sistemi standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin ISO sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok