ISO 14001

ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SERTİFİKASI

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Nedir?

Dünya’nın kaynaklarını korumak adına kuruluşların ürün ve faaliyetlerini çevreyi koruma sistemine göre yönetmesi gerekiyor. İşte bu durumda bir kuruluşun edinmesi gereken en önemli belge ise ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemidir. ISO 14001 belgesi kuruluşunuzun faaliyetleri ya da ürünlerinin global çapta çevre yönetim sistemine uygun olduğunu ifade eder. ISO 14001 Standardı, ISO 9001 Kalite Yöntemi Sistemi Standardından sonra uluslararası kuruluşlarda uygulanması en hızlı olan sistemdir.

ISO 14001 Neden Gereklidir?

ISO 14001 Standardı, Çevre Yönetim Sistemi geliştirilerek içinde yaşadığımız gezegenin yani Dünya’nın sürekliliği ve daha uzun yıllar doğal kaynak sağlaması için önemlidir. Bir kuruluşun Çevre Yönetim Sistemi yani ISO 14001 Standardına uygun olması ise kuruluşa;

  • Mevzuat uyumunun artırılması
  • Maliyet kontrolü ile masrafların azalarak verimliliğin artması
  • Çevresel performansının artırılması ve Dünya’nın ulaşılabilir doğal kaynaklarının korunması
  • İzin ve yetki belgelerine kolay ulaşım
  • Tasarruf
  • Uluslararası rekabette avantaj gibi hayati önem taşıyan konuların üstesinden gelme kabiliyeti kazandırır.

 

ISO 14001 sertifikası kimler için uygun?

ISO 14001 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 14001 Belgesi alabilmek için, Çevre yönetim sistemi standartları sağlanması gerekmektedir. Standartlara uygun hale getirildikten sonra süreçlerin ISO standardına uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok