örü

ISO 10002 MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi Nedir?

Küçük ya da büyük ölçekli olduğu fark etmeksizin kurum ve kuruluşların işletmelerinde müşteri memnuniyetini sağlaması gerekmektedir. ISO 10002 Standardı yani Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi marka hedefini yükseltme gibi kurum ve kuruluşların potansiyel müşterileri ile sürekli ilişki kurması, bu ilişkilerin geliştirmesini gibi özellikler sağlayan bir yönetim yaklaşımı bütünüdür. Müşteri memnuniyetini dünya standartlarına taşıyan bir kurum daha karlı ve uzun dönem ilişkiler kurulabilmesi şikayetlerin azalması olası şikayetlerin de hızlıca çözülmesi gibi konularda ciddi taahhütleri olan bir kuruluş olma özelliğini kazanır.

ISO 10002 Sertifikası Neden Gereklidir?

ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi sadece kuruluş itibari ile değil sürdürülebilirliği ile de kendini kanıtlayan kurumlara ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. Müşteri memnuniyet yönetim belgesi almış olan şirketler müşterilerine önem verdiklerini global çapta da kanıtlamış olurlar.

ISO 10002 Standardı küçük ya da büyük ölçekli olduğu fark etmeksizin bir kuruluşa;

  • Müşteri geri bildirimiyle birlikte doğru yol haritası kabiliyeti
  • Bilinç ve dikkat gelişimi
  • Müşterilerin kurumsal olarak önemsenmesi
  • Müşteri memnuniyeti
  • İtibar ve prestij avantajı
  • Elde tutma maliyeti azalması gibi önemli kazanımlar sağlar.

 

ISO 10002 sertifikası kimler için uygun?

ISO 10002 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

 

ISO 10002 Sertifikası Nasıl Alınır?

ISO 10002 Belgesi alabilmek için, ISO 10002 sistemi standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin ISO sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok