HİJYEN SERTİFİKASI

HİJYEN SERTİFİKASI

Hijyen Sertifikası Yönetim Sistemi Nedir (TS 13027 ) ?

Bireysel hayatta önem verilen ve insan hayatını tehdit edebilecek ciddi hastalıkların oluşmasına neden olan hijyen konusu bu konuda hizmet veren kuruluşların üzerine almaları gereken sorumlulukların başıdır. Su üretimi, gıda, otel, öğrenci yurtları, konaklama yerleri, temizlik hizmeti, berber, kuaför, hamam, havuz, spot tesisleri, mutfaklar gibi insan hayatını tehdit edebilecek hijyen koşullarını sağlaması gereken tüm kuruluşların Hijyen Sertifikası Yönetim Sistemi zincirine dahil olması gerekir. TS 13027 Standardı ile birlikte halk sağlığı açısından önem taşıyan bir kuruluşa sahip olunması özellikle uluslararası standartlarda ülkelerin de gelişmişlik düzeyine katkıda bulunacak ciddi bir konudur. Bununla birlikte Hijyen Sertifikası kuruluşlarda hijyen ve sanitasyona yönelik uygulamaların kurumsal olarak yönetim sistemi mantığı dahilinde ele alındığını da gösterir.

Hijyen Sertifikası Neden Gereklidir?

Özellikle halk sağlığını öncelikli sıraya koyan kuruluşların Hijyen Sertifikası kapsamı altında ürün, üretim, tedarik ve hizmetini garantiye aldıklarını gösterir. Hijyen Sertifikası Yönetim Sistemi bir kuruluşa;

  • Yasal şartlara uygun hizmet ve ürün sunma teminatı
  • Ürün ve hizmet güvenirliği
  • Pazar payının artmasını
  • Rekabet gücü
  • Risk ve kriz yönetimi
  • Olası tehditlerin kontrol altına alınması
  • Toplum sağlığını koruma yetkinliğinin olduğunu kanıtlama şansı sağlar.

 

HİJYEN sertifikası kimler için uygun?

HİJYEN Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

Hijyen Sertifikası Nasıl Alınır?

Hijyen Belgesi alabilmek için, TS 13027 standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin Hijyen sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok