örü

GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI SERTİFİKASI

Güvenli turizm Sertifikası Nedir?

Turizm sertifikası; Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenmiş olan kriterler göz önünde tutularak, temizlik, hijyen ve sağlık açısından yapılan denetim sonucunda otellere ve tesislere verilen belgedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Hakkındaki Genelgesi ile 30 oda ve üzeri kapasitesi bulunan tesislerin Güvenli Turizm Sertifikasına sahip olmaları zorunludur. 30 oda altındaki tesisler ile, Yeme içme tesisleri gönüllü olarak başvuru yapabilirler.

 

Güvenli Turizm Sertifikası Neden Gereklidir?

Bu sertifikaya sahip olan tesisler; Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulacaktır.

Güvenli Turizm Sertifikasına ait logo, belgeyi alan tesislerin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler sertifika üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabileceklerdir.

Güvenli Turizm sertifikası kimler için uygun?

Güvenli Turizm Sertifikası Oteller, Apartlar, Tatil köyleri, Yeme içme tesisleri, Restoranlar, Plaj işletmeleri, Limanlar, Tematik parklar, Konser ve tiyatro salonları için uygundur

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

Güvenli Turizm Sertifikası Nasıl Alınır?

Güvenli Turizm Belgesi alabilmek için, Güvenli Turizm kontrol kriterlerinin sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin Hijyen ve Gıda Güvenliği sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok