FSSC 22000

FSSC 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

 FSSC 22000 Standardı yani Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, güvenli gıda ve içecek tedarik sağlayan bir kuruluş olduğunuzun önemli bir göstergesidir. FSSC 22000 ISO temelli bağımsız bir gıda güvenliği programını global çapta kuran şirketlerin sahip olması gereken önemli bir standarttır. HACCP prensiplerini tam olarak içeren FSSC 22000 Standardı, Küresel Gıda Güvenirliği Girişimi tarafından da tam olarak tanınmaktadır. Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile kuruluşun gıda nedeniyle oluşabilecek tehditleri ve potansiyel sorunları ortadan kaldırdığının önemli bir göstergesi olarak sunulacaktır.

FSSC 22000 Sertifikası Neden Gereklidir?

Güvenli gıda temini hizmetini global olarak kanıtlamış bir şirketin GSFI tarafından tanınan FSSC 22000 Standardı global çapta gıda riskine karşı en kapsamlı yönlendirici ve düzenleyici kaynak olma özelliği taşır. Bu nedenler ışığında bir şirketin FSSC 22000 Standardı yani Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi oluşturmuş olması;

  • Gıda kaynaklı hastalıkların önlenmesini desteklediğini
  • Müşteri memnuniyeti ve sadakati sağladığını
  • Ürün iadelerinin azalmasını
  • Doğru teminatın sağlanmasını
  • Ürünlerle ilgili kalitesizlik gibi sorunların olmayacağını dünya çapında taahhüt eder.

 

FSSC 22000 sertifikası kimler için uygun?

FSSC 22000 Sertifikası, işini geliştirmek, global çapta ticari olarak var olmak isteyen küçük ve büyük ölçekli ürün veya hizmet sağlayan kuruluşlar için uygundur.

İşiniz için en doğru ve uluslararası geçerliliği sorgulanabilen akredite QR Sertifikalara sahip olmak için sektörler bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

FSSC 22000 Sertifikası Nasıl Alınır?

FSSC 22000 Belgesi alabilmek için, FSSC 22000 sistemi standartlarının sağlanması gerekmektedir. Süreçlerinizin Gıda güvenliği sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir.

Etiketler: Etiket yok